Ismét régi adósságot törlesztek: a blogban még egy szó sem esett azokról a játékokról, amelyekben valamilyen állat, esetleg ember hajigálása jelenti a felhasználói élményt. Most ezekből következik egy nagyobb válogatás. Az indexes tapasztalat szerint egy ilyen cucc fél pillanat alatt meg tudja fertőzni az egész munkahelyet, a „ki tud nagyobbat dobni” versenyek garantálják a tartós munkakerülést (és a felettesek rosszallását).
Nem tudtam kideríteni, melyik volt az első ilyen flashjáték, de a Pingu Throw mindenképpen az elsők között volt: ebben egy szimpatikus jetinek kell husángjával minél messzebb röptetni egy pingvint. Itt található egy gyűjtőoldal a játék mutációiról, az eredeti mellett találunk például egy olyan hekkelt változatot, amiben a pingvin feje lerepül és véres csíkot húz maga után, majd taposóaknákon nyer újabb lendületet. A Pingu Throw alkotói egyébként Yeti Sports néven egy egész brandet teremtettek a játék köré, mindegyik folytatásban valamilyen sarkvidéki állatot abuzálnak. Az oldalon regisztrálni kell (ingyenes), utána akár egymás ellen is játszhatunk.
A témában a másik nagy klasszikus a Flight of the Hamsters, amit tucatnyian beküldtetek már. Ebben hörcsögök próbálnak Superman nyomába érni, a grafika csodás, a zene - Wagnertől a Valkűrök lovaglása - frenetikus. Játéktechnikailag továbblépés, hogy már nemcsak a földön vannak olyan kütyük, amik még messzebb juttathatnak, hanem a levegőben is, illetve hogy repülés közben is lehet valamennyire változtatni hörcsögünk röppályáján.
Szintén többen beküldték a Nanaca Crash-t. „Egy japán pornó-kaland game spinoffja, de haláli: a biciklis kiscsajjal felöklelt szépfiút kell minél messzebb repíteni” – foglalta össze Yarner nevű olvasónk a lényeget. Marcell pedig így fogalmazott: „A különböző karakterek a földön különbözőképpen módosítják a röppályát, és ha a játékosnak szerencséje van, ki tud használni kombó-helyzeteket is, amikor több egymás utáni figura egymáshoz passzolgatja, és többszörös erővel üti-rúgja tovább szerencsétlen fickót. A rekordom 4869,85 méter, sok szerencsét a megdöntéséhez!” Én ezek után már csak egy jó kávét kérnék.
Yarner küldte be a Toss the Sausage-t is. „Ha kis herceg ismeri a bratwurst-dobálás szabályait, soha nem akart volna eljönni a kisbolygójáról” - írja, és ezzel egyrészt arra utal, hogy a programban nem élő állatot, hanem egy kolbászt kell hajigálni, másrészt arra, hogy a pálya gyakorlatilag végtelen hosszú, mert a kolbász egy aprócska bolygót kerülget. Műfajában nem könnyű darab, mert a kolbászt el is kell kapni (főhősünket az iránybillentyűkkel mozgathatjuk), és egyetlen olyan tárgy van, amin a kolbász új lendületet nyerhet, egy tologatható gomba.
Az Indexben Király kolléga a legnagyobb szakértője ennek a műfajnak, úgyhogy tőle is érkezett néhány jó találat. Ilyen például a focista majmot szerepeltető Monkey Kick Off, ami egyszerű ugyan, viszont nagy kihívás vele IGAZÁN kicsit rúgni. (Az indexes negatív rekord 19 méter.)
Király úrnak jár a köszönet azért is, hogy felhívta a figyelmemet a Throw Me című csodára. Ebben a főhős kis egyszemű izét először jól meg kell forgatni, hogy lendületet nyerjen, mielőtt eldobjuk. A játék azért különleges, mert ebben lehet a legnagyobbat dobni. Itt is lehet a levegőben módosítgatni a pályánkon, a földön levő daruk és egy bizonyos felhőtípus pedig újabb lendületet adhat, így simán összejöhet akár százezer méter is.
A Cat Fling is érdekes mutáció, mert ebben is jól meg kell forgatni az eldobott állatot - ezúttal macskát - , viszont a program nem a távolságot számolja, hanem azt, hogy milyen magasra és hány fordulattal sikerül hajítani a dögöt. A hangok nagyon aranyosak, és természetesen a macska mindig talpra esik.
A műfajban a grafikai különdíjat a Dropkick the Faint kapja. A The Faint nevű együttesnek van egy Dropkick the Punks című száma, erre született válaszul a játék, amelyben vidám punkok egyenként lerugdossák a zenekar tagjait a színpadról. „Mindez megspékelve kiváló zenékkel, lerobbant kisbusszal, háttérben zacsizó haverokkal, tetkókkal. A pontozás, meg a kellően nagy esés után fröccsenő vér csak a hab a tortán” - írja Ákos, aki GAF-fal együtt beküldte ezt a príma kis kreténséget a blognak.
Végül Tamás nevét foglalom hálaimába, amiért egy egész gyűjtőoldalt küldött, az Agens Gamest. Az oldalon főként skandináv témájú játékok találhatók, ezek közül jelen posthoz igazodva a Catapult Norwayt emelném ki. A fentiekhez képest semmi extrát nem tud a program (egy ejtőernyőssel kell minél messzebbre katapultálnunk magunkat Norvégiában), de nagyon szépen megrajzolták és van svédországos verziója is.
Utolsó kommentek