Munkakerülésben gazdag új évet mindenkinek! Visszatértem a trópusokról, hétfőtől újult erővel posztolom a flashjátékokat. Előbb azonban – ahogy a második KMK-szülinap idején ígértem – jöjjenek 2009 legjobbjai (holnap pedig a legbénábbjai). Vagyis lássuk, hogy a 2009-ben posztolt játékok közül melyek kapták tőletek a legjobb értékeléseket!
Először is szögezzük le, hogy tavaly szigorúbban nyomkodtátok a szavazógombot, mint 2008-ban. Az előző hasonló visszatekintéskor ugyanis négy 4,7-es átlagú és 22 darab 4,6-os átlagú játékot számoltam össze. Tavaly viszont nem született 4,7-es eredmény, és 4,6-os is csak két darab. Mindkettő lövegtoronyjáték: az egyik a The Space Game, a másik pedig hazánk büszkesége, a Gemcraft Chapter Zero - ami a toplistában az előző felett áll, tehát nyugodtan kijelenthetjük, hogy a KMK olvasói szerint a Gemcraft Chapter Zero, Hargitai Péter alkotása 2009 legjobb flashjátéka. Őszintén szólva meglepődtem volna, ha nem így történt volna, elképesztő mennyiségű és minőségű munkakerülést rejt a játék.
4,5-ös értékelést már jóval több, egészen pontosan 40 játék kapott tőletek. Jó lenne ezek között valami sorrendet felállítani, de sajnos a szavazóbox csak egy tizedesjegyig jeleníti meg az átlagot, úgyhogy inkább csoportosítani fogok. A Machinarium, a Plants vs. Zombies és a Now Boarding 4,5-ös átlagai azt igazolták, hogy fizetős játékok sem riasztanak el benneteket, a Biotronic pedig Facebook-vonalon bizonyította ugyanezt. A legjobb folytatások szerintetek a Bunny Invasion: Easter Special, a Super Stacker 2, a Music Catch 2 és a Phage Wars (meg persze a Gemcraft Chapter Zero), a Nitrome-játékok pedig a Final Ninja Zeróval és az Ice Breaker sorozattal képviseltetik magukat az élmezőnyben.
A kalandjátékok közül mindenképpen ki kell emelni a csodás Morningstart, az év másik legjobb magyar játékát, de 4,5-öt kapott még a Questionaut, a Little Wheel, az Abuba the Alien és a Spherical Labyrinth is. Disztrojban a Super Karoshi, a Crush the Castle, a More Zombies, az Upgrade Complete (az év egyik legötletesebb játéka) és a Fragger vitték a prímet, a cantyouseeimbusy.com értékelése pedig arról tanúskodik, hogy egy remek poént is sokan jutalmaztok 5-össel. A legjobb állathajigálós játék a Learn to Fly, a legjobb stratégiák a fent említettek mellett az Oiligarchy és a Hex Empire, a versenyzős játékok közül pedig a Cyclomaniacs és a Pocket Bike Racing kapott 4,5-öt. A retrocuccok közül is több bejutott az élbolyba: a Doom és a Dynasty Warriors flashváltozata, a Quake Live és a Battle City. A többi 4,5-ös játék a „logikai” címke alól került ki, úgy látszik szeretitek ezt a műfajt (vagy csak én posztolok belőle sokat, mert nekem nagy kedvencem): Bloody Fun Day, The Company of Myself, Full Moon, Cyad, Lock-n-Roll, Red Remover, Dynamic Sytems, Cargo Bridge, Meeblings, I Love Traffic. Ez utóbbi azért vicces, mert a folytatása olyan kevés pontot kapott, hogy a legrosszabb játékok közé került. De erről bővebben holnap.
Utolsó kommentek